Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy opłaca się jechać szybciej?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Big
    Jechałem wtedy 7,5 godziny. Zapewnieam cie że aby uzyskac taki wynik wcale nie trzeba jechac 180 czy 190 km/h. wystarczy utrzymywac ok. 130 km/h i jechać płynnie oraz "czytać" dorgę.
    na polskich drogach 130 :roll: :diabelski_usmiech na expresówkach tudziez autostradach to rozumiem....ale w tamtym kier to chyba nie ma takich dróg :diabelski_usmiech
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Big
      Wystarczy utrzymywac ok. 130 km/h i jechać płynnie, oraz "czytać" drogę.
      Nie wiem jak Ty, ale ja jeżdżę tak jak na daną chwilę mam ochotę i jakie tempo sprawia mi przyjemność. Uczyć jeździć mnie nie musisz, bo trochę za mało km robisz, a jeden czy dwa wyjazdy rocznie zawodowego kierowcy z Ciebie nie robią.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez AdamB
        Zamieszczone przez Big
        Aha od 4 lat stan mojego konta punktowego to - 0 pkt
        Po odbiorze 1.8TSI się to zmieni :szeroki_usmiech
        bo Big bedzie w 2 godz w Gdansku :diabelski_usmiech
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez AdamB
          Po odbiorze 1.8TSI się to zmieni
          Pewnie bedzie kusiło, ale ja mam taka zasadę, że na trasie jadę swoim tempem to jest ok. 130 km/h i jeśli ktoś jedzie szybciej, to prosze bardzo, zawsze zjadę do prawej i puszczę
          Także pewnie i 1.8 TSI będę się tej zasady trzymał, choć pewnie czasami się przycisnie no i będzie ten jeden raz gdy sprawdzi się v-max - tak robię w każdym jednym moim aucie dla zaspokojenia swojej ciekawości.

          [ Dodano: Czw 25 Paź, 12 22:35 ]
          Zamieszczone przez AdamB
          Uczyć jeździć mnie nie musisz, bo trochę za mało km robisz
          a czy ja cie uczę ???? Daj na luz, chłopie.

          [ Dodano: Czw 25 Paź, 12 22:36 ]
          Zamieszczone przez piotrek_os
          ale w tamtym kier to chyba nie ma takich dróg
          Taa u nas na wschodzie to same buraki rosną wiesz Co więcej, tu to już Łukaszenka sprawuje władzę 8)
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Big
            Zamieszczone przez AdamB
            Po odbiorze 1.8TSI się to zmieni
            Pewnie bedzie kusiło, ale ja mam taka zasadę, że na trasie jadę swoim tempem to jest ok. 130 km/h i jeśli ktoś jedzie szybciej, to prosze bardzo, zawsze zjadę do prawej i puszczę
            Także pewnie i 1.8 TSI będę się tej zasady trzymał, choć pewnie czasami się przycisnie no i będzie ten jeden raz gdy sprawdzi się v-max - tak robię w każdym jednym moim aucie dla zaspokojenia swojej ciekawości.
            Buahahaha też tak żonie mówiłem jak zamawiałem 1.8 TSI ... poproś żeby w skrzyni wyrzucili 4 5 i 6 to może dasz rade się tego trzymać
            Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Big
              a czy ja cie uczę ???? Daj na luz, chłopie.
              Chłopie wyluzowany jestem :wink:
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez AdamB
                Chłopie wyluzowany jestem
                No teraz to i ja to widzę i oby tak pozostało.
                Czarny Elegance

                Komentarz


                • #33
                  Big, u mnie to wygląda tak, że jak jadę przepisowo drogą którą dobrze znam (około 200km) to komputer wyświetla około 6l/100 (raz nawet 5.9), jak jadę "swoim tempem" to 7,5l (ale anioł stróż na fotelu obok syczy, że nie ma potrzeby... dobrze że licznik widzi chyba tylko do 120km/h, później musi się wychylić :wink: ). I teraz w pierwszym przypadku czas podróży to średnio 2:45, w drugim 2:15. Skoro piszę w temacie to pozostaje pytanie czy oszczędność 2x1,5=3l (około 18zł) w jedną stronę czy to dużo czy nie. Ja twierdzę, że za przyjemność trzeba odpowiednio zapłacić, a tu warto(mam na myśli paliwo ). Jeśli ktoś jeździ, jak Ty raz w roku przez pół Polski, czy jak ja co 2, 3 miesiące i go na to stać to nie ma co się zastanawiać tylko czerpać przyjemność z prowadzenia.
                  A co do tematu to wiadomo, że się nie opłaca bo nikt za przyjazd wcześniej nam nie zapłaci, a na stacji zapłacić za różnice w spalaniu trzeba. Stąd wniosek, że albo spalisz więcej i przyjedziesz "zrelaksowany" albo wk#$%ny i zrypany, ale bogatszy :diabelski_usmiech
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez SS
                    co do tematu to wiadomo, że się nie opłaca bo nikt za przyjazd wcześniej nam nie zapłaci, a na stacji zapłacić za różnice w spalaniu trzeba. Stąd wniosek, że albo spalisz więcej i przyjedziesz "zrelaksowany" albo wk#$%ny i zrypany, ale bogatszy
                    Zgadzam sie z tym w 100% . No niestety, ale szybsza jazda jest okupiona więskzym zuzyciem paliwa.
                    Zamieszczone przez SS
                    Ja twierdzę, że za przyjemność trzeba odpowiednio zapłacić, a tu warto(mam na myśli paliwo ).
                    Z tym również się zgadazam w 100%.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • #35
                      Tak sobie poczytałem i mam propozycję.
                      Raz mi się zdarzyło, ale było warto. Specyficzne warunki. Lato, niedziela, trasa Łódź-Zakopane (prawie cały czas 2 pasy i brak Tirów), wyjazd samemu, bez żadnej presji czasowej. Cisza w samochodzie, nikt nie marudzi.
                      Zapinam 90. Tirów nie ma, osobówki mnie wyprzedzają. I mam przed sobą pustą drogę. Serio nikt mi nie przeszkadza, pusto.....

                      W zmieniarce prawie cała dyskografia Marillion, leci po kolei. Klima na 21 C.

                      Spróbujcie kiedyś, bo czas zwalnia.... 8)

                      Komentarz


                      • #36
                        Rok z Bagien, chyba bym zasnął :szeroki_usmiech
                        P.S. w taich warunkach tą trasę robi się w 3h
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Rok z Bagien
                          prawie cały czas 2 pasy i brak Tirów
                          Zamieszczone przez Rok z Bagien
                          niedziela, trasa Łódź-Zakopane
                          no w takich warunkach...
                          raj
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez piramida
                            Rok z Bagien, chyba bym zasnął :szeroki_usmiech
                            No można zamiast Marillion, jakąś Metallicę puścić...

                            Zamieszczone przez piramida
                            P.S. w taich warunkach tą trasę robi się w 3h
                            Zamieszczone przez szkoda
                            no w takich warunkach...
                            raj
                            No wiedziałem, wiedziałem że tak będzie... :ups :lol:

                            Komentarz


                            • #39
                              Rok z Bagien, :diabelski_usmiech
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • #40
                                Rok z Bagien, przy Metalice to nie da rady :wink: Ja zacząłem słuchać RMF Classic a i tak nie daję rady ops:
                                Pisał Sebastian

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez piramida
                                  chyba bym zasnął :szeroki_usmiech
                                  Zamieszczone przez SS
                                  przy Metalice to nie da rady :wink: Ja zacząłem słuchać RMF Classic a i tak nie daję rady ops:
                                  Co Wy lemury, czy jak ?.... :spioch :lol:

                                  Dobranoc, od jutra 2 dniowy odwyk od OCP. :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Rok z Bagien, przy "wyginam śmiało ciało" nawet mój 3 latek mówi "tato przyspiesz" :szeroki_usmiech Gdzie się tego nauczył...
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Można też kupić kota.
                                      Mój przy 140 zaczyna miauczeć ... przy 160 włącza się miauczenie stałe :/
                                      Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Psycho Dad
                                        Można też kupić kota.
                                        Mój przy 140 zaczyna miauczeć ... przy 160 włącza się miauczenie stałe :/
                                        to przy mojej jeździe więcej do auta by nie wsiadł :lol:
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Psycho Dad
                                          Można też kupić kota.
                                          Mój przy 140 zaczyna miauczeć ... przy 160 włącza się miauczenie stałe :/
                                          Ze strachu czy ekstaza? :szeroki_usmiech
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Nie wiem czy pamietacie koledzy,ale w "Motorze" byl taki test w 1994 roku. Dwa Peugeoty 405 1,6 montowane wtedy w Lublinie,trasa 1000 km,wspolny start ze stacji w Starej Milosnej.W jednym za kierownica Jerzy Dyszy,ktory jechal na maxa,czyli 150-170 i ostre butowanie,a w drugim Andrzej Dabrowski i jazda przepisowa. Trasa to pelny przekroj drog w Polsce-Stara Milosna-Deblin-Radom-Piotrkow Tryb-Zdunska Wola-Jarocin-Sroda Wlkp-Wrzesnia- A2 do Konina-Kutno-Plock-Plonsk-Pultusk-Wyszkow-Wegrow-Siedlce-Stara Milosna.
                                            "Szybcy" przejechali traske w 10h50",a "przepisowi" w 12h,a zuzycie paliwa, to jezeli dobrze pamietam 10,8 l-"szybcy",a 6,7 l "przepisowi".
                                            Wiadomo inny ruch byl wtedy,inne samochody,choc drogi juz nie tak bardzo inne."Szybcy"przyjechali zmeczeni (nie mieli klimy i narzekali,a bylo b.goraco),a"przepisowi" zrelaksowani,choc Ci narzekali na nude,bo nie mieli radia i nie mogli sluchac radia kierowcow,ktore wtedy relacjonowalo na biezaco przewage "szybkich".
                                            Mysle,ze tamten test "Motoru" duzo lepiej oddaje roznice w jezdzie szybkiej i przepisowej i jest bardziej wiarygodny niz ten przejazd Superbem.
                                            Choc wiadomo,inne natezenie ruchu bylo 18 lat temu....

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez Andik77
                                              Mysle,ze tamten test "Motoru" duzo lepiej oddaje roznice w jezdzie szybkiej i przepisowej i jest bardziej wiarygodny niz ten przejazd Superbem.
                                              kwestia trasy, moją trasę testową 186km mój stary regularnie pokonuje w 2,5h a ja w 1:50 minut no, do 2h powiedzmy.
                                              i ani on nie jedzie przepisowo wolno, ani ja nie jadę nieprzepisowo jak nienormalny, po prostu każdy sunie własnym tempem, ja po prostu więcej wyprzedzam a jemu już się nie chce i tyle.
                                              rekord trasy to 1:24
                                              ale to tez jeszcze jak mi się bardziej chciało niż teraz :lol:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Andik77, a jesteś w stanie zdobyć skan tego artykułu?
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  To byl taki specjalny numer dodatkowy z opisem tego testu. Oni to bardzo fajnie,obrazowo opisali.Byly to wrazenia w oddzielnych artykulach,zalogi "szybkiej" i "przepisowej" i nie tylko wrazenia kierowcow,ale i oddzielnie pilotow. Nie mam niestety tego numeru. Moze w redakcji "Motoru" by mieli zeskanowane te stare numery.

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    też uważam że się opłacę ze względu na czas przejazdu np: Olsztyn - Katowice przez Łódź jade 5,5 godziny i nie zamierzam jeździć dłużej bo bym do Olsztyna w tej samej dobie nie wrócił. Auto Fabia Combi 16 CR 75KM.
                                                    [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X